Domácí pleťové masky z avokáda

domácí pleťové masky z avokáda

Co takhle si najít chvilku času sama pro sebe a zkusit jednu z avokádových pleťových masek? Příprava zabere jen pár minut a při následném působení masky si alespoň odpočinete a naberete novou energii.

Avokádo je exotické ovoce, které se prostě občas vyplatí koupit. Nejen, že je to výborný pomocník ve vašem jídelníčku, který vám pomáhá shodit nějaké to kilo navíc nebo napomáhá snížit cholesterol.. Domácí pleťové masky z avokáda mají vynikající regenerační účinky, jsou ideální hlavně na suchou pleť, kterou výborně vyživí, prokrví a napnou.
Domácí pleťové masky mají několik výhod – víte, co do masky dáváte a můžete kombinovat různé přísady, které vám osobně vyhovují.

Zde je pár tipů k inspiraci na masky z avokáda. Za mě je jasnou volbou hned první varianta, která mě vyhovuje nejvíce.

Avokádo, citron, olej
Polovinu avokáda rozmačkáme v misce, přidáme kapku oleje a šťávu z citronu. Vše promícháme a důkladně spojíme. Masku naneseme na obličej a necháme působit přibližně 20 minut. V létě je dobré směs dát na chvíli do ledničky – skvěle osvěží!
Výhody: Pleť je rozjasněná, osvěžená, maska působí hydratačně.

Avokádo a med
Avokádo smícháme s 1 polévkovou lžící medu a vyrobíme tak pastu. Necháme působit 15 minut.
Výhody: Avokádo a med působí hydratačně. Pomáhají od unavené pleti, rozjasňují a zjemňují.

Avokádo, banán a vejce
Dužinu měkčího avokáda smícháme s banánem a žloutkem z vejce. Směs smícháme a naneseme na obličej. Necháváme působit 10-15 minut.
Výhody: Pokud trpíte mastnou pletí, je tato maska určena pro vás. Snižuje obsah mazu v kůži a pomáhá zabránit akné.

Avokádo a meruňka
Z avokáda vydlabeme dužinu a rozmačkáme spolu s meruňkou na jemnou kaši. Naneseme na tvář. Necháme působit 30 minut, aby kůže absorbovala živiny a opláchneme.
Výhody: Přírodní kyseliny mohou pomoci odstranit odumřelé kožní buňky, zatímco vitamín A a C v meruňkách napíná kůži. Vitamín E a vysoký obsah antioxidantů v avokádu pomáhá vyrovnat tón pleti.

Avokádo a jogurt
Vezmeme přibližně 1/4 avokáda a přiměřeně bílého jogurtu. Zamícháme obě suroviny, aby se rovnoměrně propojily. Masku necháme na obličeji působit 10-15 minut.
Výhody: Obnoví nezbytnou hydrataci obličeje. Kyselina mléčná v jogurtu pomáhá likvidovat bakterie a léčí akné.

Každá pleť je jiná a vyhovuje jí něco jiného, proto zkoušejte a pozorujte!

domácí pleťové masky z avokáda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.